×

Які бувають двигуни для мотоблоків?

Вибирати двигун для мотоблока краще з ясним розумінням того, що ви хочете від нього отримати. Такий підхід урятує від багатьох неприємних помилок. При цьому на вивчення питання вибору ДВС необов’язково витрачати багато часу. Для початку достатньо базових знань про те, які види двигунів на мотоблок є і чим вони відрізняються. Цієї інформації вистачить, щоб зрозуміти, в якому напрямку шукати. А ТОП кращих агрегатів наприкінці цього матеріалу допоможе розібратися в деталях або швидко знайти потрібну модель.

Зміст

 1. Які види двигунів для мотоблоків?
 2. Які двигуни на мотоблок найзатребуваніші?
 3. 170F
 4. 177
 5. 186F
 6. P65F ZONGSHEN
 7. ZH1100N ТАТА Zubr

Які види двигунів для мотоблоків?

Головний поділ проводиться за типами споживаного палива та систем охолодження. Ці параметри визначають конструкцію та експлуатаційні особливості. Двигуни на мотоблоки бувають:

кнопка дізнатися ціни

 • Бензинові. Відносно недорогі, легкі та компактні, якщо порівнювати з дизелями. Видають мало шуму, просто заводяться у холод.
 • Дизельні з повітряним охолодженням. Масивні, з високим моторесурсом та впевненою підтримкою тяги незалежно від кількості обертів.
 • Дизельні з водяним охолодженням. Мають ті ж плюси, що і звичайний дизель, але більш стійкі до перегріву і тривалий час можуть працювати без зупинок навіть під навантаженням.

Умовно кожен двигун потрапляє під одну із трьох категорій призначення: для легких, середніх та важких мотоблоків. Якщо перші важать трохи більше 40 кг і розраховані обробку важких грунтів, то вага останніх може сягати 180-200 кг. Відповідно, більше та їх можливості. Така техніка обробляє до 4 га і справляється із оранням важких ґрунтів.

Середні мотоблоки – оптимальний варіант для приватного використання. З ним ви не зіткнетеся з нестачею потужності для роботи на своїй ділянці, і при цьому техніку реально окупити.

Які двигуни на мотоблок найзатребуваніші?

Приблизно 9 із 10 мотоблоків, які експлуатуються в Україні, випущені китайськими машинобудівними компаніями. Причина такої кількісної переваги над виробниками з інших країн – вигідніші ціни при порівнянні надійності та набору функцій.

Підтримувати інтерес до своєї продукції виробникам із Китаю допомагає ще й охоплення всіх класів техніки для фермерів та дачників.

Як окремий плюс варто виділити те, що при величезному модельному ряді більшість мотоблоків обладнується моторами одного з усього півтора десятка основних типів. Ці ДВС в якомусь сенсі встигли стати стандартом для малої техніки. За конструкцією вони майже ідентичні популярним японським моделям ДВС від Honda. Різниця полягає у незначній зміні оригіналу дизайну та інших матеріалах, технологіях виробництва. З нашого рейтингу ви дізнаєтеся про найкращі китайські двигуни для мотоблоків.

170F

177f
Це форсована версія бензинового двигуна 168F. Від «молодшої» моделі вона відрізняється великими розмірами циліндра, а відповідно – більшою потужністю (7 л. с.). Основний корпус виготовляється з алюмінію, а впресована гільза — зі сплаву високої міцності. Циліндр конструктори розташували під нахилом, що дозволило зробити агрегат компактнішим.

У стандартній версії передбачений ручний стартер із транзисторно-магнітним запалюванням. Завдяки 4-тактному принципу дії та відносно невеликому робочому об’єму (212 куб. см) 170F просто завести вручну. Двигун простий в експлуатації та не потребує спеціальних навичок обслуговування.

177

177f

Цей бензиновий мотор з горизонтальним колінвалом і потужністю 9 л. с. підходить для встановлення на мотоблоки середнього класу. На готовність до серйозних навантажень вказують:

 • Вихідний вал діаметром 25 мм для агрегування важкого та потужного навісного обладнання.
 • Верхнє розташування клапанів ГРС для стабільного розподілу паливної суміші та мінімально можливої витрати пального (у тому числі — на високих оборотах).
 • Робота на одній заправці протягом 3 годин завдяки 6-літровому баку та споживанню бензину 374 г/кВт*год.
 • Вага 23-27 кг (залежно від модифікації та бренду), що допомагає зберігати надійне зчеплення з ґрунтом, утримувати в ґрунті плуг або інше обладнання для глибокого обробітку ґрунту.

Цей двигун має версію 177F з електричним стартером. Електропуск буде зовсім незайвим, якщо власник збирається використовувати мотоблок у холодне міжсезоння та взимку.

186F

188
Це надійний дизельний двигун для мотоблоків, який також підходить для встановлення у генератори, мотокультиватори, мототрактори. Фішка цього силового агрегату здатність зберігати гарне тягове зусилля на низьких обертах. Завдяки цьому виходить ефективно використовувати потенціал цього 9-сильного мотора при різних сільгоспроботах. Для нього характерні й інші переваги дизелів: впевнений пуск у холодну пору року та підвищений моторесурс.

P65F ZONGSHEN

P65F ZONGSHEN

Це модель потужністю 5,5 л. с. від добре відомого в Україні китайського виробника мототехніки. Вона підійде для легких мотоблоків та мотокультиваторів (передбачена вертикальна орієнтація вихідного валу). Через невеликий робочий об’єм (160 куб. см) двигун не потребує електропуску. Господарі техніки з цим двигуном відзначають його надійність та якість складання.

ZH1100N ТАТА Zubr

ZH1100N ТАТА Zubr

Цей дизель за всіма характеристиками підходить для професійного використання у фермерських господарствах. При 15 л. с. пристрій здатний видавати до 2200 об/хв. Рідинне охолодження краще за активне повітряне запобігає перегріву, тому ZH1100N ТАТА Zubr може працювати під навантаженням без перерви годинами. Передбачено комбінований тип заводу, що дозволяє поєднати зусилля ручного та електричного стартера для впевненого пуску ДВЗ за несприятливих погодних умов.

кнопка дізнатися ціни

Рейтинг статті:
Зірок: 1Зірок: 2Зірок: 3Зірок: 4Зірок: 5
(3 оцінок, середня: 3,70 з 5)
Loading...
×

Корзина

× Войти с google
успешный текст
ошибка текст

успешный текст
ошибка текст

успешный текст
ошибка текст

РегистрацияЗабыли пароль?
успешный текст
ошибка текст

Он будет вашим логином

не менее 6 символов

не менее 6 символов

успешный текст
ошибка текст
успешный текст
ошибка текст

успешный текст
ошибка текст

успешный текст
ошибка текст

успешный текст
ошибка текст

Забыли пароль?

Если вы забыли пароль, мы вышлем вам его на email

успешный текст
ошибка текст

успешный текст
ошибка текст

Регистрация
×
×
Виберіть мову
×
Кредит