×

Які причини поломок КПП мототрактора?

Коробка передач – складний і тому досить примхливий механізм. Він чутливий до того, наскільки відповідально власник мототрактора підходить до техобслуговування та дотримання правил експлуатації. Ризик поломок особливо великий тоді, коли на трансмісію випадає серйозне навантаження. Щоб техніка не підводила вас у розпал роботи, рекомендуємо дізнатися з цього матеріалу, які є причини поломок КПП мототрактора і як їх уникнути. Також розповімо про основні правила підбору нової коробки передач.

ЗМІСТ

 1. Які можуть бути причини несправності КПП мототрактора?
 2. Як вибрати та замінити КПП мототрактора?
 3. Рекомендації до вибору КПП за типом блокування диференціалу

Які можуть бути причини несправності КПП мототрактора?


Як правило, на мототрактори встановлюються механічні коробки (МКПП). Так як техніка в теплий сезон постійно експлуатується з сільськогосподарською метою, це призводить до великих навантажень на КПП. Також у механізми трансмісії може потрапляти великий обсяг пилу та бруду, що позначається на чистоті мастильних матеріалів. З цих причин власнику мототрактора варто постійно відстежувати стан коробки і не пропускати терміни її технічного обслуговування.

кнопка дізнатися ціни

Однак навіть своєчасний сервіс не захищає мототрактор від проблем з КПП на 100%. Щоб не довести вузол до неремонтопридатного стану, не ігноруйте ознаки несправностей.
ремонт кпп мототрактора
Рекомендуємо припинити роботу та зайнятися діагностикою відразу після виявлення наступних поломок:

 • витік трансмісійної олії;
 • перегрів або сильна вібрація в КПП;
 • відчутний зайвий опір у ручці при включенні передачі;
 • сторонні звуки в області вузла зчеплення під час роботи та перемикання передач;
 • довільне вимкнення передачі (основна причина — знос торців, що включають шестерні);
 • відмова на включення однієї або декількох швидкостей.

Нерідко передумовою таких несправностей стає банальний знос або неналежний стан компонентів коробки передач. Тому важливо вчасно міняти підшипники, муфти, шестерні та інші частини, що відпрацювали своє. Регулярно варто підкручувати ослаблі болти та гайки. Також не забувайте встановлювати свіжі сальники та прокладки, якщо старі перестали герметично тримати технічні рідини.

Природна вироблення ресурсу компонентів – не єдина причина поломок у коробці перемикання передач. Ось ще кілька факторів, які негативно впливають на працездатність КПП:

 • Неакуратне, агресивне перемикання швидкостей на регулярній основі.
 • Заливка неправильної або низькоякісної трансмісійної олії.
 • Некваліфіковане обслуговування МКВП.
 • Недотримання термінів ТО.
 • Встановлення запчастин низької якості під час ремонтних робіт.

Остання причина, мабуть, є неприємною для господаря мототрактора. Витративши кошти на купівлю запчастин та сили на їх встановлення, в результаті він одержує одні мінуси. Щоб не зіткнутися з такою проблемою, купуйте запчастини для мототракторів в інтернет-магазині Motoblok Tata. У нашому каталозі продукція сертифікованих китайських та інших виробників садової техніки.

Як вибрати та замінити КПП мототрактора?


КПП мототрактора
Трансмісія – одна з найскладніших систем мототрактора. Тому не варто братися за самостійне ремонт такої її вимогливої ​​частини, як КПП, якщо ви не володієте знаннями про пристрій і принципи роботи механізмів зчеплення. Складнощі з ремонтом коробки передач виникають навіть у досвідчених механіків. Іноді відновлення працездатності взагалі потребує більших витрат, ніж купівля та встановлення нової коробки передач. Тому Motoblok Tata ділиться порадами щодо підбору КПП на заміну старої:

 • Завжди виходьте з марки, моделі, комплектації мототрактора. Звіряйтеся з даними на картці товару, щоб переконатися, що запчастина або МКПП у зборі сумісна з трактором.
 • Зверніть увагу на опції. Наприклад, на те, чи передбачено примусове блокування диференціала. За наявності такої функції мототрактор отримає краще зчеплення з опорою поверхнею, а отже зможе розвивати більше тягове зусилля та обробляти земельні ділянки зі складним грунтом.
 • Перевірте, чи будуть у майбутньому доступні запчастини для обраної КПП. Редуктор зазнає серйозних навантажень. Тому поступове зношування його компонентів неминуче. Відповідно їх доведеться змінювати, і краще заздалегідь знати, чи зможете ви знайти необхідні запчастини.
 • Не поспішайте міняти всю коробку передач. Запросіть майстра для діагностики. Можливо, вам доведеться змінити лише одну або кілька деталей. Іноді усунути проблему допомагає проста заміна сальників або зміна олії з її заливкою до правильного рівня.

Якщо ви вже купили коробку передач у зборі, то перед її встановленням вам доведеться зняти старий вузол зчеплення. Порядок дій при роботі відрізняється від моделі до моделі. У деяких випадках доводиться проводити масштабне розбирання. Вона може включати зняття кермової колонки, двигуна, шківа МКПП та інших компонентів. Перш ніж приступити саме до знімання коробки, потрібно злити з неї масло і провести очищення.

Рекомендуємо фіксувати на фото кожен етап знімання зламаної коробки. Хронологічно відсортовані фотографії в галереї смартфона допоможуть вам не помилитись у черговості дій під час встановлення нової КПП.

Рекомендації до вибору КПП по типу блокування диференціала


Аграрії сходяться на думці, що кращим варіантом для будь-яких робіт на мототракторі є коробка передач із примусовим блокуванням та фіксацією. Дещо менш зручна КПП з блокуванням коліс окремо. Однак вона досить добре проявляє себе при обробці ґрунту та пересуванні по пересіченій місцевості. Найменше позитивних відгуків отримують трансмісії з окремими педалями для блокування кожного колеса. Через них завдання водія з контролю мототрактором ускладнюється, оскільки до звичних трьох педалей керування додається ще дві.

кнопка дізнатися ціни

Рейтинг статті:
Зірок: 1Зірок: 2Зірок: 3Зірок: 4Зірок: 5
(3 оцінок, середня: 3,70 з 5)
Loading...
×

Корзина

× Войти с google
успешный текст
ошибка текст

успешный текст
ошибка текст

успешный текст
ошибка текст

РегистрацияЗабыли пароль?
успешный текст
ошибка текст

Он будет вашим логином

не менее 6 символов

не менее 6 символов

успешный текст
ошибка текст
успешный текст
ошибка текст

успешный текст
ошибка текст

успешный текст
ошибка текст

успешный текст
ошибка текст

Забыли пароль?

Если вы забыли пароль, мы вышлем вам его на email

успешный текст
ошибка текст

успешный текст
ошибка текст

Регистрация
×
×
Виберіть мову
×
Кредит