40.65
×

Як вибрати помпу на мінітрактор?

Мотопомпа – це додаткове обладнання, призначене для перекачування великих обсягів чистої та забрудненої рідини між двома резервуарами. З ним мінітрактор може використовуватися для організації поливу, осушення підвалів та водойм.

Ціни на помпи, призначені для установки на мінітрактор, суттєво нижчі, ніж на переносні моделі зі своїм мотором та сталевою рамою. Однак при їх виборі слід враховувати більше нюансів. Про них Motoblok-Tata розповість у цьому матеріалі.

Зміст

  1. Пристрій та принцип роботи помпи на мінітракторі
  2. Види водяних помп на мінітрактор
  3. Які причини поломки помпи на мінітракторі?
  4. Як вибрати якісну помпу для мінітрактора?

Пристрій та принцип роботи помпи на мінітракторі


Основа пристрою являє собою міцний пустотілий корпус з патрубками. Усередині розміщено колесо із лопатями. Подача води на нього виконується через один із двох патрубків із підключеним через штуцер шлангом, дальній кінець якого опускається в резервуар або водоймище. На рукаві закріплюється фільтр грубої очистки, який затримує сміття, не даючи йому надійти в систему.

кнопка дізнатися ціни

Власного приводу помпа не має. Енергія для руху лопатей надходить від двигуна мінітрактора. Передане їм зусилля змушує обертатися крильчатку (равлик). Вона захоплює воду, яку оператор перед запуском пристрою повинен залити в насосну камеру. Внаслідок цього в дію вступає сила відцентрового прискорення. Вона забезпечує подальше нагнітання потоку. У ході цього у вхідній області утворюється розріджений простір, який при відкритому клапані створює всмоктування. Завдяки йому у системі підтримується ефективність перекачування рідин. На виході з камери вода проходить по другому патрубку і витікає через шланг, що випускає.

Водяна помпа на мінітрактор

Види водяних помп на мінітрактор


За внутрішнім пристроєм моделі помп на мінітрактори відрізняються незначно. Основна різниця в конструкціях обумовлена способом передачі енергії двигуна мінітрактора механізму:

  • Через вал відбору потужності.При прямому підключенні до ВОМ досягається відсутність порожнього прокручування. Це допомагає постійно підтримувати продуктивність перекачування. Ще один плюс — у тому, що у такій передачі не задіяні ремені, які за активної експлуатації потребують періодичної заміни.
  • На шків з ремінного приводу. Це основний варіант для універсального навісного обладнання, яке розраховане на різні мотоблоки, мінітрактори, мототрактори та іншу техніку з бензиновими ДВЗ. Залежно від потужності пристроїв виробник встановлює шківи на 1, 2, 3 струмки.

Перед тим, як купити мотопомпу, переконайтеся у продавця, що агрегат підходить для встановлення на вашу модель мінітрактора. Корпус механізму може кріпитися до техніки різними способами. Буде краще, якщо для цього не буде потрібно кустарного доопрацювання.

Перед покупкою корисно дізнатися допустимі діаметри посадкового вихідного та вхідного шланга. Ці елементи купуються окремо. Зате найчастіше в комплект постачання виробники додають штуцери, перехідники-ялинки та хомути. Вони дозволяють на щільній посадці приєднати до патрубків шланги кількох діаметрів.

Які причини поломки помпи на мінітракторі?


Основна причина швидкого виходу мотопомпи з ладу – потрапляння водоростей, камінців, інших твердих фракцій та забруднень у механізм. Якщо ви збираєтеся викачати воду з підвалу, великої калюжі, канави, то встановіть фільтр на кінець шланга, що опускається в рідину. Попередньо перевірте його стан.

Часто джерелом проблем стають зношені підшипники, через які крильчатка при передачі обертального моменту може зачіпати внутрішні стінки корпусу. Рано чи пізно це призведе до пошкодження лопатей, що захоплюють воду. Тому якщо ви бачите, що вал або шків розхитаний, а під час роботи агрегату чути сторонні шуми, то це привід оглянути підшипники. Своєчасна заміна обійдеться дешевше, ніж ремонт із купівлею нової крильчатки та інших внутрішніх деталей.

Як вибрати якісну помпу для мінітрактора?

Перед тим, як увімкнути двигун мінітрактора та почати забір рідини, в насосну камеру потрібно залити воду. Це обов’язкова умова для безпечного запуску водяної помпи.

Як вибрати якісну помпу для мінітрактора?


Хороші відгуки і високі місця в рейтингах не гарантують, що модель, яка сподобалася, підійде під ваші завдання. При підборі в першу чергу необхідно виходити з трьох основних показників:

  1. Висота всмоктування. Якщо ви плануєте викачувати воду з колодязів та глибоких підземних резервуарів, зверніть увагу на цей параметр. Він вказує на те, за якої різниці висот між лінією занурення вхідного рукава до патрубка зберігатиметься ефективність всмоктування.
  2. Продуктивність. Для побутових цілей достатньо помпи, яка за годину здатна перекачати 15-50 кубометрів води.
  3. Напір. Ця характеристика показує максимальну висоту підйому води. У приватних господарствах рідко постає завдання подати рідину в резервуари, розташовані вище 15-25 м. Тому не варто платити вищу ціну і купувати високонапірну пожежну помпу — підійде і модель загального призначення.

Дуже важлива репутація виробника. Чималу частину помп для мінітракторів випускають маловідомі фірми, і якість агрегатів може відрізнятися. У низькоякісних виробах зустрічаються проблеми з якістю матеріалів та центруванням валів. Непоодинокі випадки неточного розташування отворів кріплення і т. п. Тому краще поставити в пріоритет купівлю продукції брендів, які вже себе зарекомендували. Наприклад, можемо порадити моделі Y385/BY385T/Y385T/YD385T від JINMA, TY290 від Xingtai.

Переконайтеся, що в комплект поставки включені штуцери, хомути та інші пристрої підключення.

кнопка дізнатися ціни

Рейтинг статті:
Зірок: 1Зірок: 2Зірок: 3Зірок: 4Зірок: 5
(4 оцінок, середня: 4,00 з 5)
Loading...
×

Корзина

× Войти с google
успешный текст
ошибка текст

успешный текст
ошибка текст

успешный текст
ошибка текст

РегистрацияЗабыли пароль?
успешный текст
ошибка текст

Он будет вашим логином

не менее 6 символов

не менее 6 символов

успешный текст
ошибка текст
успешный текст
ошибка текст

успешный текст
ошибка текст

успешный текст
ошибка текст

успешный текст
ошибка текст

Забыли пароль?

Если вы забыли пароль, мы вышлем вам его на email

успешный текст
ошибка текст

успешный текст
ошибка текст

Регистрация
×
×
Виберіть мову
×
Кредит