×

Як правильно вибрати двигун на мотоблок?

Заміна двигуна – ефективний захід, якщо старий силовий агрегат мотоблока не підлягає ремонту або не справляється з навантаженням. Однак для хорошого результату перед покупкою нового двигуна власник повинен скласти уявлення про те, в яких обсягах і яку роботу виконуватиме його техніка. У цій статті Motoblok-TATA розповість, як правильно вибрати двигун на мотоблок під умови експлуатації, а також надасть огляд популярних ДВЗ для мінісільгосптехніки.

Зміст

 1. Які параметри потрібно враховувати при виборі двигуна на мотоблок?
 2. Як підібрати сумісний двигун на мотоблок?
 3. Кращі моделі бензинових двигунів для мотоблоку в Україні
 4. Кращі моделі дизельних двигунів для мотоблоку в Україні

Які параметри потрібно враховувати при виборі двигуна на мотоблок?


Призначення пристрою визначають потужність і вагу. Для легкого мотоблока підійде двигун від 6–7 л. с. (обробка площ до 20-50 соток), для середнього – від 7 до 10 л. с. (дільниця до 1 гектара), для важкого – від 11 л. с. та потужніше. Для обробітку цілинної землі не варто вибирати на мотоблок двигун потужністю менше 6 кінських сил. Такі агрегати в першу чергу призначені для використання у невеликих приватних господарствах із освоєним ґрунтом.

кнопка дізнатися ціни

Також важливі такі характеристики:

 • Споживане паливо. Переваги дизельних пристроїв – стабільна робота на низьких оборотах і високий моторесурс. Бензинові моделі протиставляють цьому невисокі ціни та простий пуск у холодну пору року.
 • Кількість тактів. Чотирьохтактні двигуни здатні передавати на обладнання достатнє зусилля у пропорції 1 л. с. на 20 см захоплення фрези, а двотактні – до 30 см.
 • Максимальний момент, що крутить. Характеристика вказує на зусилля, що двигун може відправити на ВОМ і провідні колеса. Відповідно, до неї безпосередньо прив’язана прохідність шасі та сумісність із різним навісним обладнанням.

Щоб експлуатація була комфортнішою, віддайте перевагу моделям з корисними опціями. Наприклад, електростартер сприяє легкому запуску за низьких зовнішніх температур, котушка освітлення дозволить використовувати фари для роботи в темний час доби, а датчик масла захистить від швидкого зносу через брак мастильного матеріалу в двигуні.

Як підібрати сумісний двигун на мотоблок?


Двигун на мотоблок
Перший параметр пошуку, який допоможе відсіяти несумісні двигуни – клас с/г агрегату. Вага та потужність ДВЗ для важкого мотоблоку виявляться надмірними для легкої техніки. І, навпаки, не варто вибирати двигун для мотоблока 5-7 л. с. для машини, яка розрахована на встановлення потужного дизеля від 10 л. с. Але прийнятними є варіанти, при яких монтується ДВС з трохи більшою потужністю, ніж у попередньої силової установки. При такому підході підвищується продуктивність мототехніки, також з’являється можливість використовувати її для більш важких робіт.

Якщо йдеться про заміну вітчизняного двигуна на імпортний, необхідно переконатися в сумісності вхідного валу з мотоблоком. Також важливо дізнатися відстань між отворами кріплення та діаметри різьблення під кріплення мотора. У деяких випадках допустиме кустарне розсвердлювання отворів під металовироби. Однак при суттєвих розбіжностях рекомендуємо купити додатковий перехідний майданчик. Ця деталь допоможе надійно закріпити двигун на мотоблоці, поставити його на зручній висоті та у штатному положенні.

Як правило, технічні описи китайських ДВС зазвичай містять перелік сумісних двигунів на мотоблоки різних виробників. Якщо ви не впевнені у виборі, обов’язково зверніться до продавця за консультацією.

Кращі моделі бензинових двигунів для мотоблоку в Україні


Двигун на мотоблок ТАТА
Для узагальнення інформації щодо правил купівлі силових установок пропонуємо як приклади наш ТОП-3 бензинових двигунів на мотоблоки:

 1. ZONGSHEN P65F – малошумний мотор для роботи на дачах та приватних городах. Вага 13,5 кг робить оснащені ним самохідні машини дуже маневреними. Розвернутися можна навіть на невеликих грядках. Витрата пального становить лише 325 г/л.с. в годину. Модель придатна для встановлення на мотоблоки, газонокосарки, культиватори.
 2. TATA 170F – у відгуках аграрії відзначають надійність та простоту обслуговування цього 7-літрового двигуна на мотоблок. 3 600 оборотів за хвилину дозволяють використовувати його в найрізноманітнішому моторизованому устаткуванні.
 3. TATA 188F – має характеристики, аналогічні двигунам Зубр, Weima з таким же маркуванням, що робить його взаємозамінним агрегатом для сільгоспмашин цих виробників. Завдяки вдалій конструкції двигун легко заводиться ручним стартером.

Наприкінці рейтингу – основні характеристики бензинових двигунів на мотоблоки.

Модель  Потужність (к. с.)    Об’єм (куб. см)  крутний момент, max (Нм)             Вихід валу
ZONGSHEN P65F                 5,5               160                            8,3вертикальний, під шпонку
TATA 170F                   7               212                            14під шліци 25 мм
TATA 188F                  13               389                            23під конус

Кращі моделі дизельних двигунів для мотоблоку в Україні


Для комерційного використання ідеально підходять дизельні агрегати. Ось ТОП-3 таких моделей з відмінним ККД та впевненою роботою без перегріву:

 1. ТАТА 173D – витривалий, надійний дизель із прямим упорскуванням, який при необхідності добре піддається ремонту. Модель має ручний стартер та рекомендована до експлуатації у теплий агросезон.
 2. ТАТА ZUBR SH195NDL – агрегат з комбінованим стартером та рідинним охолодженням для стабільної роботи у будь-яку пору року.
 3. ZH1105N – потужний двигун для мотоблоків та мототракторів. Передбачено балансувальний вал, електростартер, горизонтальний хвостовик валу, масляну ванну в системі мастила.

Наводимо таблицю з головними характеристиками ТОП-3 дизельних двигунів для мотоблоків.

Модель Потужність (к. с./Вт)  Обсяг (куб. см) Охолодження  Вага (кг)
173D ТАТА                   5/3,7              240    повітряне        33
ТАТА ZUBR SH195NDL                 12/8,8              670       водяне       115
ZH1105N               18,1/13.3              995       водяне       180

кнопка дізнатися ціни

Рейтинг статті:
Зірок: 1Зірок: 2Зірок: 3Зірок: 4Зірок: 5
(6 оцінок, середня: 4,00 з 5)
Loading...
×

Корзина

× Войти с google
успешный текст
ошибка текст

успешный текст
ошибка текст

успешный текст
ошибка текст

РегистрацияЗабыли пароль?
успешный текст
ошибка текст

Он будет вашим логином

не менее 6 символов

не менее 6 символов

успешный текст
ошибка текст
успешный текст
ошибка текст

успешный текст
ошибка текст

успешный текст
ошибка текст

успешный текст
ошибка текст

Забыли пароль?

Если вы забыли пароль, мы вышлем вам его на email

успешный текст
ошибка текст

успешный текст
ошибка текст

Регистрация
×
×
Виберіть мову
×
Кредит