40.65
×

Яку вибрати косарку для мінітрактора?

Заготівля сіна та догляд за лужком — трудомісткі завдання. Зробити процес косовиці максимально ефективним і швидким допомагають сільськогосподарські косарки. Найпродуктивнішим обладнанням такого типу з усіх, що підходять для експлуатації в невеликих господарствах, є сінокосарки для мінітракторів. У цьому матеріалі Motoblok Tata підкаже, яку косарку для мінітрактора вибрати. Також тут ви знайдете огляд кращих моделей та рекомендації щодо підбору косильних агрегатів за характеристиками.

ЗМІСТ

 1. Які є косарки для мінітракторів
 2. За якими параметрами необхідно вибирати косарку для мінітрактора
 3. Які моделі косарок для мінітракторів найякісніші

Які є косарки для мінітракторів?


Існує два основних типи косарок: сегментні та роторні. У першому випадку робоча частина конструкції є опорною балкою, яка в робочому положенні розташовується горизонтально. На ній встановлена ​​рухома планка з ножами трикутної або трапецієподібної форми («брус»), а також нерухомий ряд із «пальцями» («стіл»). Карданний вал трактора під час роботи задає зворотно-поступальні рухи «столу». Завдяки цьому ножі сходяться та розходяться один з одним, як у ножицях. В результаті трав’яні стебла акуратно зрізаються і рівно укладаються на землю.

кнопка дізнатися ціни

Для сегментних косарок характерні такі особливості:

 • кіс із рівномірним укладанням стебел по поверхні;
 • лінія зрізу повторює рельєф ділянки;
 • застосовність для скошування сухої трави, товстих стебел.

Слабка сторона сегменто-пальцевої конструкції – не дуже висока продуктивність, яка обумовлена ​​обмеженою швидкістю руху ножів. Підвищити її без втрат не вийде, оскільки це лише призведе до зростання інерційного навантаження та падіння ефективності скосу. Як недолік сегментних косарок власники мінітракторів також вказують на складність обслуговування.

косарка на мототрактор

Обох цих мінусів позбавлені роторні (ротаційні, дискові) косарки. Пристрої цього виду складаються з опорної рами, де закріплені 1-4 платформи з ріжучими дисками чи ножами. Завдяки впливу відцентрової сили вони обертаються плавно та рівномірно, що дає чистий та рівний зріз.

Інші корисні особливості роторних косарок:

 • точне налаштування висоти зрізу;
 • маневреність;
 • просте обслуговування та ремонтопридатність;
 • опція мульчування (для пристроїв, призначених для догляду за трав’яним покривом).
 • укладання у косовець.

То який тип конструкції краще: сегментний чи роторний? На це питання немає однозначно правильної відповіді, проте в останні роки все більше фермерів і дачників вважають за краще купити роторну косарку. Її простіше обслуговувати та ремонтувати, а ще вона більш універсальна і може працювати на територіях з різним ландшафтом.

За якими параметрами необхідно вибирати косарку для мінітрактора?


Основними показниками, які не можна ігнорувати, є вага та потужність. Важливо виходити із вантажопідйомності навісного механізму. Ця характеристика має бути зазначена у паспорті мінітрактора. Не варто купувати обладнання важче і потужніше, ніж це рекомендовано виробником – навантаження на трактор буде занадто велике, і до того ж постраждає якість косовиці.
Як вибирати косарку для мінітрактора
Також потрібно врахувати ці нюанси:

 • Ширина захоплення. Цей показник визначає, за скільки проходів вдасться скосити траву на вашому полі. Якщо ділянка щільно засаджена деревами або кущами, є сенс придбати косарку з невеликою шириною захвату. З нею буде простіше маневрувати та вистригати рослинність у вузьких місцях.
 • Розміщення ріжучого блоку. Враховуйте, на яку частину мінітрактора ви зможете навішувати косарку. Устаткування може бути призначене для передньої, бічної або задньої установки.
 • Додаткові функції. Мульчування, укладання стебел у косовиці або валки, великий діапазон регулювань висоти зрізу — ці опції розширюють можливості власника мінітрактора по сінозаготівлі або догляду за газоном.

Особливу увагу варто приділити питанню сумісності з основною технікою. Переконайтеся, що міні-трактор підтримує тип агрегації, передбачений виробником косарки. Ось найпоширеніші варіанти кріплення: навісне, напівнавісне, причіпне. Також не забудьте уточнити, чи сумісний пристрій із приводом трактора.

Деякі моделі можуть отримувати енергію не через вал відбору потужності, а від обертання ходових коліс.

Які моделі косарок для мінітракторів найякісніші?


На ринку сільгосптехніки немає недоліку у виборі навісного обладнання для міні-тракторів. Однак безліч пропозицій не робить завдання покупців простіше: при покупці навмання є ризик витратити гроші на ненадійну, проблемну техніку. Тому ми представляємо вашій увазі короткий огляд трьох перевірених сінокосарок:

 1. TATA T100. Ця двороторна модель за невисокої ціни (близько 6 тис. грн. – на момент липня, 2022 року) підходить як для мінітракторів, так і для мотоблоків середньої потужності (6-10 к. с.). При ширині захвату 0,88 м пристрій за годину здатний викосити площу не менше 0,2 га. Потужна конструкція дозволяє працювати на ділянках, засмічених бур’яном заввишки до 2 м. Висота зрізування налаштовується в межах 40-80 мм.
 2. TATA Т1200. Це бічна роторна косарка з шириною захвату 80 см має клинопасовий привід (зчіпка входить до комплектації). Номінально модель призначена для навішування на дизельні мінітрактори, проте її можна пристосувати і під використання із саморобними мототракторами.
 3. WIRAX Z-069. Ще один бічний роторний пристрій, але з вищої цінової категорії. Косарка від польського виробника сільгосптехніки за один прохід скошує смугу шириною до 1,35 мм, і за її допомогою за годину можна впоратися з ділянкою до 0,7 га. Надійна триточкова система навішування дозволяє ножам точно огинати ландшафтні перешкоди. Дозволено роботу на територіях з ухилом до 20°.

Це були лише три яскраві приклади гідних косарок для садової та сільськогосподарської техніки. У цьому ТОП-3 навіть не знайшлося місця представникам сегментного різновиду, адже серед них також є чимало якісних моделей.

Завдяки різноманітності варіантів завжди можна підібрати сінокосарку точно під вимоги. Якщо у вас виникли з цим складності, то зверніться до Motoblok Tata – ми знайдемо для вас оптимальне рішення.

кнопка дізнатися ціни

Рейтинг статті:
Зірок: 1Зірок: 2Зірок: 3Зірок: 4Зірок: 5
(2 оцінок, середня: 5,00 з 5)
Loading...
×

Корзина

× Войти с google
успешный текст
ошибка текст

успешный текст
ошибка текст

успешный текст
ошибка текст

РегистрацияЗабыли пароль?
успешный текст
ошибка текст

Он будет вашим логином

не менее 6 символов

не менее 6 символов

успешный текст
ошибка текст
успешный текст
ошибка текст

успешный текст
ошибка текст

успешный текст
ошибка текст

успешный текст
ошибка текст

Забыли пароль?

Если вы забыли пароль, мы вышлем вам его на email

успешный текст
ошибка текст

успешный текст
ошибка текст

Регистрация
×
×
Виберіть мову
×
Кредит