Знижка 3% новим клієнтам
КАТАЛОГ
Запчасти для мотоблока и минитрактора ×

Як вибрати стартер для мотоблоку?

Стартер – обов’язковий вузол мотоблока, без якого неможливий запуск двигуна, і, отже, експлуатація техніки. Тому при його поломці у власника виникає одразу три питання: чому це сталося, як уникнути повторень і як вибрати новий пусковий пристрій. У цьому матеріалі ми намагатимемося дати відповіді на кожен із них.

Зміст

  1. Які види стартерів на мотоблок?
  2. Принцип роботи стартера на мотоблоці
  3. Які можуть бути причини поломки стартера?
  4. За якими характеристиками робити вибір стартера для мотоблока?
  5. Як обслуговувати стартер мотоблока, щоб продовжити термін служби?

Які види стартерів на мотоблок?


Залежно від моделі мотоблока на ньому можливе встановлення стартера одного з двох видів: електричного або пружинного. Можливий і комбінований варіант, при якому техніка обладнується відразу електростартером та пристроєм ручного пуску, і обидва пристрої беруть участь у запуску.

кнопка дізнатися ціни

Розберемо різницю між видами стартерів для мотоблоків:

  • Пружинні. Такі пристрої легко встановлювати, до того ж вони недорогі. Однак їхнє застосування вимагає від оператора вправності, а для досягнення результату в холодну пору року доводиться робити кілька ривків.
  • Електричні. Це технічно складні вузли, які використовують енергію акумулятора та звільняють водія від витрати фізичних зусиль на пуск ДВЗ. Найуразливіші деталі конструкції — бендикс, реле, що втягує, пружина, шестерня, щітки. При поломці цих компонентів ремонт можливий, але іноді власнику простіше придбати новий вузол.

Деякі китайські мотоблоки, оснащені пружинним ручним стартером із заводу, передбачають дообладнання електричним пусковим пристроєм. Однак перед покупкою електростартер важливо переконатися, що він сумісний з моделлю самохідної машини.

Принцип роботи стартера на мотоблоці


Пружинні пусковімеханізми влаштовані просто, і принцип їхньої дії теж не назвати складним. При різкому ривку ручки оператором створюється початкове обертання, що надходить двигун. Якщо моменту, що крутить, виявилося достатньо, мотор запускається. Витягнутий із барабана стартера шнур автоматично втягується за рахунок кільцевої пружини, яка при ривку скручувалась і намагається розвернутися.

По-іншому працює електростартер для мотоблоків. При включенні електрика передається на соленоїд, що веде до його втягування з наступним зачепом шестерні двигуна стартера. Це провокує замикання контактів реле, що призводить до підключення акумулятора. У результаті з’являється сильний пусковий струм, і мотоблок заводиться. Після включення мотора муфта (бендикс) відводить вал якоря від вінця, а потім переходить у своє початкове положення.

Код 3147
Стартер електричний ТАТА 178F
Зірок: 1Зірок: 2Зірок: 3Зірок: 4Зірок: 5
(2 оцінок, середня: 4,00 з 5)
Loading...
Код 3225
Електричний стартер ТАТА 186F
Зірок: 1Зірок: 2Зірок: 3Зірок: 4Зірок: 5
(2 оцінок, середня: 4,00 з 5)
Loading...
Код 3146
Стартер ручний ТАТА 178F
Зірок: 1Зірок: 2Зірок: 3Зірок: 4Зірок: 5
(2 оцінок, середня: 4,00 з 5)
Loading...

Які можуть бути причини поломки стартера?


У пружинних пристроях найчастіше вихід з ладу провокує банальне зношування компонентів: перетирання шнура, розгинання гачка, розрив у металевій пружинній стрічці. Проблеми також можуть бути спричинені потраплянням бруду або вологи всередину механізму, нестачею мастильного матеріалу.

Випадково погіршити несправність може і сам власник мотоблоку. Якщо ви відчуєте, що ручка піддається з більшим зусиллям, ніж зазвичай, або чуєте сторонні шуми, варто сильно рвати шнур. Припиніть спроби, зніміть з мотоблока стартер, розберіть його, встановіть проблему та усуньте її.

В електростартерах визначити несправність буває дещо складніше. Потрібно перевірити вузол на такі проблеми:

  • заклинювання реле, що втягує;
  • розряд акумуляторної батареї;
  • окислення контактів.

Джерелом неприємностей також можуть виявитися механічні пошкодження, викликані помилками при зніманні, розбиранні або установці вузла.

За якими характеристиками робити вибір стартера для мотоблока?


Насамперед слід подбати про сумісність. При спілкуванні з продавцем переконайтеся, що стартер призначений безпосередньо під вашу модель мотоблока або підходить до нього за способом та розміром кріплення, що створюється зусиллям. Стартери для багатьох китайських мотоблоків взаємозамінні. Тому, наприклад, вузол для Форте може підійти для силових агрегатів Зірка, Bulat, Кентавр, Zubr і т.д.

Другий фактор, на який варто спиратися – виробник виробник. Популярність бренду не має вирішального значення, важливіша наявність сертифікату, гарантійного талону. Звичайно, непрямим показником якості є ще й різниця у вартості порівняно з іншими товарами.

Як обслуговувати стартер мотоблоку, щоб продовжити термін служби?


У перший рік використання нового пристрою на завод справного двигуна в теплу погоду достатньо однієї спроби. Після закінчення цього часу власник почне помічати, що доводиться робити 2-3 ривки, щоб двигун запустився. Це з тим, що механізм поступово виробляє свій ресурс, і створюваного ним зусилля стає замало успішного пуску з першого разу. Однак термін ефективної експлуатації можна продовжити, якщо належним чином доглядати пристрій.

Перша умова, яка допоможе цього досягти, — правильний зміст техніки. Краще надовго не залишати техніку просто неба. Оптимальне місце стоянки – сухе, не курне приміщення з природною вентиляцією. Також важливо періодично змащувати напівавтоматичну пружину, щоб її знос не прискорився через тертя та корозію.

кнопка дізнатися ціни

Рейтинг статті:
Зірок: 1Зірок: 2Зірок: 3Зірок: 4Зірок: 5
(2 оцінок, середня: 4,00 з 5)
Loading...
Відправка в день замовлення
якщо замовлення оформлено до 14 години
Відправка без
передоплат
Професійні консультації та
підбір запчастин
Гарантоване повернення
товару протягом 14 днів
×

Корзина

× Увійти з Google

РеєстраціяЗабули пароль?

Он будет вашим логином

не менше 6 символів

не менше 6 символів

Забули пароль?

Якщо ви забули пароль, ми надішлемо вам його на email

Реєстрація
×
×
Виберіть мову
×
Кредит