Мотоблок – головний вид техніки з усіх, якими користуються дачники та власники невеликих фермерських господарств. При цьому він є і найдорожчим. Щоб така покупка виправдала вкладені кошти, потрібно придбати надійний мотоблок, який може справно прослужити не один рік. Важливий критерій, на який можна покладатися щодо якості мотоблока — торгова марка, під якою він випущений. Про бренди садової техніки ми розповімо в цьому матеріалі від Motoblok-TATA.
Зміст
На що покладатися при виборі бренду мотоблока?
У дачників та аграріїв не бракує пропозицій. В Україні представлено кілька десятків брендів малої сільгосптехніки. І це — якщо зважати лише на ті торгові марки, які перебувають на слуху і мають значні обсяги продажу. Щоб не дати себе заплутати, під час пошуку мотоблока за брендом орієнтуйтесь на ці критерії:
- Історія виробника. Дізнайтеся, чи торгова марка давно представлена на ринку. Корисно перевірити, чи є у неї в лінійці мотоблоки, які вже встигли стати популярними у власників приватних городів та фермерів в Україні. Хіти продажів можуть стати орієнтиром, за яким легко підібрати модель відповідного класу та призначення.
- Відгуки реальних господарів. Звичайно, краще спитати думку у знайомих власників мототехніки, схожої на ту, яку ви хочете купити. Але вдалі випадки для цього підвертаються нечасто. На техніку затребуваних брендів завжди можна знайти розгорнуті відгуки покупців. Важливо прислухатися до коментарів, залишених власниками, які користуються мотоблоком щонайменше кілька місяців. З них можна дізнатися про ті плюси та мінуси, які розкриваються не відразу.
- Тривалість гарантії. Бажано, щоб гарантійний термін становив хоча б 6-12 місяців. У деяких торгових марок цей період вищий. Наприклад, на більшу частину модельного ряду мотоблоків Кентавр поширюється 2-річна гарантія.
- Підтримка користувачів. Переконайтеся, що після покупки агрегату ви матимете хороший доступ до сервісних центрів. Також дуже важливо, щоби у продажу було нескладно знайти запчастини під ваш мотоблок. Пріоритет варто віддати фірмам, які самі виготовляють оригінальні запчастини за адекватними цінами та постачають їх в Україну.
Ще 10-15 років тому важливим критерієм вважалася країна походження. Перевага беззастережно віддавалася продукції японських, європейських та американських машинобудівників. Однак зараз фокус змістився у бік мотоблоків із Китаю. Причина — у дуже збільшеній якості (якщо говорити не про марки-ноунейми, сільгосптехніка яких найчастіше виявляється низького рівня).
Переконайтеся, що не купуєте мотоблок від марки-одноденки. Піддавшись на вигідну ціну, ви ризикуєте надалі зіткнутися з неможливістю отримати гарантійне обслуговування та купити запчастини
Топ-10 мотоблоків, які мають великий попит
Motoblok-TATA підготувала невеликий рейтинг найкращих мотоблоків, в якому зібрано по 1-2 найвдаліші моделі від популярних брендів садової мототехніки.
Forte SH-81
Цей дизельний мотоблок 8 л. с. відома китайська марка підходить для професійної експлуатації. Рідинне охолодження ефективно запобігає перегріву двигуна, а фара дозволяє працювати в темний час доби. Блокування диференціалу та великі колеса спрощують керування, тому оператор менше втомлюється при тривалих роботах.
НЕВА МБ-2К
Це бензиновий мотоблок середнього класу (7,5 л. с., 98 кг). Його потужності достатньо для агрегатування обладнання під обробіток ґрунту на глибину до 32 см. З плюсів моделі варто виділити легкий розворот на 180 градусів (функція роз’єднання лівого колеса), регулювання керма, зручне розташування ручки перемикання передач.
TATA TT-900-ZX
Недорогий мотоблок, який завдяки простому управлінню та ремонту відмінно підходить для дачі. При цьому він досить продуктивний – за годину можна обробити 0,4-0,8 га. За потужності 7 л. с. агрегат має заявлене споживання бензину АІ92 лише 395гр/Квт*ч. Двигун популярного типу 168F робить пошук запчастин простим завданням.
КЕНТАВР 1010Д
Важкий дизельний агрегат призначений для роботи на ділянках до 4 га. Вал відбору потужності дозволяє легко підключати навісне обладнання. З інших переваг:
- посилена рама,
- КПП з великим вибором швидкостей (6 передніх, 2 задніх),
- плавне дискове зчеплення,
- ефективне водяне охолодження,
- електростартер.
ЗУБР HT-105Е
Цей легкий мотоблок 6 л. має ВОМ, який не завжди доступний у моделях такого класу. Встановлено економічний дизельний двигун. Виробник додає у комплекті фрезу. Ширина захвату при оранці досягає 105 см, культивація проводиться на глибину до 30 см.
TATA ТТ-1100С
Цей мотоблок оснащений ефективним бензомотором об’ємом 206 куб см, який копіює HONDA GX160. Переваги цієї моделі від ТАТА — міцний вал 32 мм, корпус редуктора з чавунного сплаву та розвантажене зчеплення, що робить процес експлуатації безпечнішим для оператора.
Гарден Скаут GS-12DE
Потужна самохідна машина від Garden Scout (12-15 к.с.) укомплектована електростартером та впорається з цілорічною експлуатацією на фермерських ділянках. У стандартний комплект від виробника вже входять адаптери, ґрунтофрези та плуг.
WEIMA WM1100C PRO
Це агрегат 7 л. для господарів великих заміських ділянок (до 50 соток). Китайський бренд пропонує прості, але працюючі рішення: циклонний повітряний фільтр, регулювання керма по висоті, багатодискове зчеплення в масляній ванні.
Булат МБ-8
Ще один вдалий варіант для землевласників-приватників із двигуном 8 л. с., ланцюговим редуктором, глибиною обробки 36 см. За годину роботи мотоблок спалює 1,2 л бензину. Невеликим недоліком можна назвати те, що у моделі всього 2 передні та 1 задня швидкість.
ZIRKA SH-41
Маневрений, легкий мотоблок 6,5 л. економ-класу. Завдяки низькому центру ваги на зміщення кермових ручок витрачається мінімум зусиль. Незважаючи на скромні розміри, крім робіт на землі агрегат справляється із завданнями перевезення вантажів: з причепом можна перевозити до 3 ц.