41.98
×

Як часто потрібно міняти масло та фільтри в мінітракторах?

При роботі мотора його частини, що рухаються, поступово стираються, через що в масло потрапляють дрібні частинки металу і нагару. Ці домішки прискорюють зношування двигуна. Щоб позбутися цього ефекту, необхідно своєчасно проводити заміну мастила та фільтруючого пристрою. У цьому матеріалі Мотоблок ТАТА розповість, коли потрібно міняти масло та фільтра в мінітракторі, а також дасть поради щодо підбору розхідників.

ЗМІСТ

  1. Коли потрібно міняти масло в мінітракторі?
  2. Як вибрати масло для заміни в мінітракторі?
  3. Як підібрати масляний фільтр у мінітрактор?
  4. Рекомендації щодо встановлення масляного фільтра

Коли потрібно міняти масло в мінітракторі?


Точно визначити рівень забруднення мастила для двигуна «на око» неможливо. Тому власнику мінітрактора варто виходити з рекомендацій у Посібнику користувача. У ньому виробник обов’язково вказує терміни заміни масла в мотогодин або звичайних годинниках. Звичайний діапазон – 50-200 год. Стандартний показник для більшості міні-тракторів дорівнює 100 год.

кнопка дізнатися ціни

Моточас — це «плаваюча» величина. Він може бути коротшим або довшим за звичайну годину. Тривалість одного мотогодин прив’язана до навантаження на мотор. Вона, своєю чергою, сильно залежить кількості оборотів коленвала за хвилину. Дізнавшись цей показник із технічної документації, обчислити кількість відпрацьованих мотогодин можна самостійно.

Розберемо, як це зробити, на прикладі дизельного двигуна КМ385ВТ. Максимальні обороти колінвала для цього агрегату – 2350 об/хв. Отже, за такої інтенсивності роботи він здійснює 2350Х60=141000 об/хв. Цей обсяг і буде приблизно дорівнює 1 мотогодин.

Заміна масла в мінітракторі

Грунтуючись на цьому співвідношенні, можна вирахувати кількість мотогодин, відпрацьованих мотором при інших навантаженнях. Для цього потрібно відстежувати час роботи та мати уявлення про обороти, при яких вони виконувались. Наприклад, тригодинна землеобробка при 1800 об/хв – це 3Х60Х1800 = 324000 об., що відповідає близько 2,3 мотогодин (324000/141000).

Як вибрати масло для заміни в мінітракторі?


Заливка неправильної масла може закінчитися утворенням задир на циліндрах, а то й заклинюванням двигуна. Тому в Посібнику користувача для кожної моделі силового агрегату є стандарти з вимогами до мастильних матеріалів. Саме масло з допуском від виробника найкраще справляється з підтримкою елементів ДВС, що труться, в хорошому стані.

Приписи виробника вказують на конкретні марки масла. Також можливий підбір за характеристиками та призначенням:

  • Склад масла. Багато сервісів техобслуговування, які працюють з малою сільгосптехнікою, пропонують заливати недорогі мінеральні мастильні матеріали (М-8ДМ, М-8). Для трансмісій та гідравліки популярним варіантом є універсальне мастило UTTO 10W-30. Перед її використанням слід переконатися, що виробник не навів вимоги використовувати лише певні синтетичні або напівсинтетичні масла. Часто такі рекомендації поширюються на японські мінітрактори.
  • В’язкість масла. Параметр вказує на ступінь плинності технічної рідини за нормальної робочої температури. Від цієї властивості залежить товщина створюваної мастильної плівки, простота запуску двигуна і швидкість відведення тепла, яке виділяється при терті деталей, що рухаються. Тому дуже важливо використовувати масло з підходящою в’язкістю. При виборі в’язкості необхідно відштовхуватися від зовнішньої температури, рекомендацій виробника, зношеності ДВЗ.
  • Сезонність масла. Зимова мастило має невисоку в’язкість, завдяки чому пуск ДВЗ у холодну погоду стає простим та безпечним. Дізнатися її можна дізнатися за літерою W у маркуванні. У свою чергу, літні масла густіші за інші і через це ефективніші за плюсових температур. Для регіонів з м’яким кліматом підійдуть всесезонні масла. Їх можна цілий рік використовувати для обслуговування двигунів міні-тракторів.

Не останнє значення має бренд масла. Фірмові мастильні продукти спеціально розробляються під певні двигуни. До їх складу входять високоякісні присадки, які продовжують термін служби ДВЗ. Однак потрібно пам’ятати, що на ринку завжди є частка підроблених паливно-мастильних матеріалів. Нерідко вони маскуються під продукцію дорогих брендів. Тому масло для мінітрактора варто купувати лише у перевірених торгових точках.

Мотоблок ТАТА радить дотримуватися наступних правил обслуговування двигунів маслом:

  • Після заміни моторного масла необхідно встановити новий фільтр.
  • Якщо залито літнє масло, то при підготовці мінітрактору до експлуатації в зимові місяці її потрібно поміняти на сезонний «холодний» варіант. Повернення на літнє мастило виконується навесні, перед початком сільськогосподарських робіт.
  • Неприпустимо змішувати синтетичні та мінеральні масла.

Періодичній заміні в рекомендовані терміни також підлягає масло для трансмісії, гідравлічної системи та заднього моста. Як правило, міні-тактори обладнуються загальним резервуаром для цих вузлів.

Як підібрати масляний фільтр у мінітрактор?


Масляний фільтр пропускає через себе тонни рідини. Згодом зупинені ним забруднення починають заважати ефективній роботі. Тому виробники пропонують змінювати або чистити фільтруючий елемент кожні 50-100 годин роботи двигуна (точні рекомендації вказуються в інструкції до моделі мінітрактора). При зимовій експлуатації заміну необхідно проводити частіше, тому що при низькій температурі маслофільтр забруднюється швидше.

Підбір масляного фільтра в мінітрактор
При підборі нового масляного фільтра слід враховувати:

  • Розміри пристрою. Враховуються не лише габарити корпусу. Не менш важливі розміри та спосіб посадки ущільнювальної гумової прокладки. Якщо знехтувати цими характеристиками, то є великий ризик появи течій.
  • Посадкове різьблення. Важливий нюанс: нарізка може бути виконана у метричній або дюймовій системі. Щоб отримати щільне та надійне з’єднання, попередньо перевірте посадкове різьблення різьбоміром.
  • Розміри під ключ. Встановлення нового масляного фільтра легко виконати, використовуючи лише силу рук. Однак відкрутити без ключа старий, закислий елемент обслуговування вже не вийде. Тому перед покупкою фільтра варто переконатися, що у вас є відповідний інструмент.
  • Тиск клапана. Цей показник впливає на ефективність фільтрації. Якщо пристрій підібрано неправильно, фільтр перестане отримувати масло і не зможе його очищати.

Звичайно ж, власника мінітратора, крім технічних показників, повинна хвилювати і якість масляного фільтра. Тому ми пропонуємо ознайомитись з каталогом Мотоблок ТАТА. Наш магазин є офіційним дилером Jinma, Xingtai, DongFeng та інших китайських виробників, які випускають сертифіковані фільтруючі пристрої. Каталог охоплює ряд маслофільтрів, сумісних з багатьма мінітракторами та іншою популярною садовою, с/г технікою.

Рекомендації щодо встановлення масляного фільтра


При встановленні нового фільтруючого елемента патронного типу необхідно вкрутити його по різьбленні до точки контакту ущільнюючої прокладки з корпусом, а потім довернути маслофільтр ще на 2/3 обороту. Це виключить протікання та розбовтування з’єднання через вібрації при роботі мінітрактора.

кнопка дізнатися ціни

Рейтинг статті:
Зірок: 1Зірок: 2Зірок: 3Зірок: 4Зірок: 5
(8 оцінок, середня: 3,60 з 5)
Loading...
×

Корзина

× Войти с google
успешный текст
ошибка текст

успешный текст
ошибка текст

успешный текст
ошибка текст

РегистрацияЗабыли пароль?
успешный текст
ошибка текст

Он будет вашим логином

не менее 6 символов

не менее 6 символов

успешный текст
ошибка текст
успешный текст
ошибка текст

успешный текст
ошибка текст

успешный текст
ошибка текст

успешный текст
ошибка текст

Забыли пароль?

Если вы забыли пароль, мы вышлем вам его на email

успешный текст
ошибка текст

успешный текст
ошибка текст

Регистрация
×
×
Виберіть мову
×
Кредит