Мотоблоки набули широкого поширення. Зараз все частіше на сільських дорогах зустрічаються агрегати, які на вигляд нагадують передок від трактора з навантаженим причепом. Популярність цієї техніки обумовлена її універсальністю. Це щось середнє між повноцінним трактором та культиватором. Функціональні можливості мотоблоку значно розширюються при покупці різного навісного обладнання.
Нижче ми розповімо, який краще купити мотоблок в Україні, розглянемо ТОП моделей, зібраний на основі відгуків користувачів. А також зупинимося на основних видах техніки, перевагах та недоліках конкретного агрегату. Ви дізнаєтесь, як правильно вибирати установку залежно від потрібних функцій.
Зміст
Які різновиди мотоблоків?
Власники великого агробізнесу переважно набувають складної та дорогої техніки, щоб проводити якісну обробку своїх земель. Для приватних будинків та дач, а також невеликих фермерських господарств оптимальним варіантом є саме мотоблоки.
Головна перевага цього типу техніки – низька ціна. Також пристрій здатний виконувати цілу низку сільськогосподарських робіт, у тому числі і перевозити вантажі.
Не варто плутати мотоблоки з культиваторами.
Обидві машини поділяються на три категорії – легкі, середні та важкі. Невелика схожість спостерігається між габаритними важкими культиваторами, вони підходять практично для тих самих робіт. Найголовніша відмінність між культиваторами та мотоблоками полягає у способі пересування:
- Мотоблок. Самохідна установка, яка також тягне за собою візок із вантажем.
- Культиватор. Пересування техніки можливе лише під час обертання фрези.
Культиватор малої потужності простіше керувати. Але при цьому має обмежений функціонал. Придбати мотоблок варто у випадку, якщо ви плануєте не лише культивувати ґрунт. Така техніка може працювати з різним навісним обладнанням. Воно значно збільшує функціонал установки.
Ознайомтеся з видами та особливостями різних типів мотоблоків за потужністю в таблиці:
Тип мотоблоку за потужністю | Площа обробки | Переваги | Недоліки | Допустимі навішування |
Легкий | Для ділянок площею до 20 соток | Доступна ціна Рухливість та маневреність Не потрібні особливі навички для експлуатації Просте технічне обслуговування | Мінімальний функціонал | Плуг Окучник Картоплекопалка Адаптери Граблі |
Середній | До 50 соток | Прийнятна ціна Розширений список підвісного обладнання Можна використовувати для перевезення вантажів | Не підходить для промислового застосування Виконувати роботи можна лише обмежений час | Борони Лопати-відвали Картоплесаджалка Причепи |
Важкий | Понад 50 соток | Розширений функціонал Можна використовувати тривалий час без перерв Підходить для транспортування габаритних вантажів | Висока ціна Потрібні певні знання для використання техніки Велика вага та значні габарити | Підтримує всі види навісного обладнання |
Мотоблоки також поділяються на види в залежності від типу двигуна, що використовується.
- Бензинові мотоблоки. Двигун, що працює на бензині, найчастіше встановлюється на агрегатах легкого та середнього типу. Для двигуна характерний невеликий показник ККД. Не підходить для оранки великих цілинних площ. Плюс обладнання – більший робочий ресурс.
- Дизельний мотоблок. Витрачає менше палива під час роботи. За рахунок цього ККД на порядок вищий, ніж у бензинових агрегатів. Підійде для щоденного використання.
Рейтинг найкращих мотоблоків для покупки в Україні
Ми склали рейтинг мотоблоків, які найчастіше експлуатуються в Україні, вказали основні характеристики та особливості агрегатів.
- TT-1100C-ZX із потужністю бензинового двигуна – сім кінських сил від українського виробника ТАТА. Має ручний тип запуску, паливний бак об’ємом 3.6 літрів та фільтр для охолодження за допомогою повітря. Разом з технікою продаються колеса 10 дюймів та ґрунтова фреза, яка має ширину від 750 мм до 1050 мм. Особливість обладнання – розвантажене зчеплення, що гарантує безпечну обробку землі.
- TT-1100AE-ZX з дизельним двигуном об’ємом – 6 л.с. українського бренду ТАТА. Продається в комплекті з фрезою, яка має 4 ножі на кожній стороні та 4 секції. Обладнання має електростартер, 3 передачі (одна тому та дві вперед). Є пристрій аварійного вимкнення електроенергії.
- TT-1100B-ZX з двигуном 186F об’ємом 9 л.с. У обладнання вбудовано повітряне примусове охолодження та ручний стартер. На кожній стороні знаходиться дві фрези. Область обробки складає 1050 мм із можливістю заглиблення в землю до 300 мм. Безпека під час роботи забезпечує пристрій для аварійного вимкнення електроенергії.
- Бензиновий мотоблок ТТ-1100С (3-12)-ZX із двигуном 170F. Потужність двигуна складає 7 л.с. У комплекті йде ґрунтофреза, яка дозволяє обробляти землю на глибині до 300 мм. Вона має маркери захисту рослин, тому гарантує відмінну обробку ділянки без зусиль.
Перед покупкою мотоблоку важливо вирішити, для чого саме ви використовуватимете обладнання. Також визначтеся, яким навантаженням піддаватиметься встановлення. Якщо потрібно просто періодично орати землю на невеликій ділянці, підійде легкий недорогий мотоблок. Універсальнішим варіантом можна назвати установки середнього типу.