41.99
×

Яку вибрати гуму для мотоблоку: поради для власників

Якщо у вас є ділянка землі, ви живете на фермі або маєте великий газон, ви напевно використовуєте мотоблок. Шини для цього типу обладнання зношуються та потребують заміни. Постійне навантаження та експлуатація є причиною зношування. Найчастіше власники техніки замінюють протектори. Покупка шин для міні-трактора вимагає уважності. Чи вибираєте протектор для новий мотоблок або просто хочете замінити зношену гуму на старій моделі, необхідно звертати увагу на безліч факторів.

Зміст

  1. Які існують критерії вибору гуми для мотоблоку?
  2. Як визначити необхідний розмір шин для мотоблока?
  3. Як дізнатися необхідні параметри шин, якщо стерлося маркування?

Які існують критерії вибору гуми для мотоблоку?


Мотоблок – це практичний інструмент. Проте характер роботи та часта оранка землі призводять до пошкодження протектора. Коли зубці тягнуть культиватор через грунт, гума іноді проколюється або ріжеться відірваним корінням або гострим камінням. Якщо це відбувається, слід звернути увагу на шини з великою товщиною протектора.

кнопка дізнатися ціни

Якщо ви не знаєте, яку вибрати гуму для мотоблока, розгляньте покупку найбільш поширеного варіанту із розміром шин – 12.40х24. Популярною версією цього розміру є ТАТА 8PR. Під протектором також є додаткові шари, необхідні захисту протектора від ушкоджень. Для задньої осі косарок та садових міні тракторів частіше купують 18х9,50–8. Це означає, що загальний діаметр гуми становить 18 дюймів при ширині 9,50 дюйми, встановленої на 8-дюймовий обід.

Як підібрати гуму на мотоблок

Якщо мотоблоки оснащені шинами, що відповідають поставленим завданням, вони є ідеальним обладнанням для догляду за вашою землею. Правильний вибір протектора для конкретного виду робіт не лише покращує загальні характеристики машини, а й підвищує продуктивність, знижує ймовірність небажаних простоїв.

Ще один фактор, який необхідно враховувати під час вирішення питання – яку вибрати гуму для мотоблоку, це малюнок протектора. Він може суттєво вплинути на експлуатаційні характеристики. Більшість їх поділяються на три категорії: R1, R3 і R4. Кожна з типів гуми підходить для різних цілей.

Як визначити необхідний розмір шин для мотоблока?


Правильний вигляд протектора для мотоблоку допомагає підвищити продуктивність машини, а також збільшує час роботи та рентабельність.

Розшифровка PR означає рейтинг шарів. Наприклад, 8PR означає, що гума має міцність, що дорівнює міцності протектора з 8 шарами корда в каркасі. Новіший термін для того ж самого – діапазон навантаження. PR залишився з перших днів існування пневматичних шин, коли єдиним способом зробити колесо міцнішим або витримати більшу вагу, було додавання ще одного шару корду.

Отже, як вибрати шину для мотоблока, розгляньте основні варіанти.

  • R1: Сільськогосподарські шини

Протектор R1 підходить для постійних робіт на полі. Даний тип гуми має великі, широко розставлені виступи, призначені для створення максимального зчеплення на складних ділянках (включаючи бруд та сніг) без прослизання та засмічення.

R1 вужчі, ніж гума інших типів. Це допомагає сконцентрувати тиск техніки збільшення тяги. Вони насамперед призначені для бездоріжжя.

Різновид R1, відомий як R1W, призначений для використання в особливо вологих та сирих умовах. Глибина протектора R1W зазвичай на 20% більша, ніж у протектора R1.

  • R3: Шина для газонів

R3 ширше, ніж R1 або R2, з меншою глибиною протектора та близько розташованими ламелями.

Ці фактори дозволяють розподілити вагу мотоблока на велику площу поверхні, створюючи гуму, яка дуже дбайливо ставиться до газонів. В той час, як шини R1 можуть бути досить агресивними, проточуючи мокру землю і залишаючи за собою значні сліди, R3 розроблені таким чином, щоб максимально знизити шкоду.

Для косіння трави та виконання рутинних робіт у саду R3 – гарний вибір. Але вони не дуже добре підходять для вологих умов (бруд, сніг і т.д.). Їхні неглибокі протектори можуть швидко забиватися та знижувати зчеплення, змушуючи агрегат прокручувати колеса.

  • R4: Промислова шина

Тип R4 – це широкі та міцні шини, призначені для використання на твердих поверхнях, таких як тротуар та гравій.

По глибині протектора та відстані між лапками вони знаходяться між R1 та R3. Таке поєднання сильних сторін дозволяє отримати малюнок протектора, що забезпечує гідне зчеплення з дорогою, а також брудом та снігом.

шини для мотоблока

Відповідно до своєї універсальної природи, R4 не так гарні на траві, як R3. І не такі ефективні при проходженні складних ділянок, як R1.

Проте протектори R4 чудово працюють за своїм прямим призначенням: перевезення важких вантажів по твердому ґрунту. Вони не так швидко зношуються і мають міцні боковини, здатні витримати велику вагу. Це робить шини R4 відмінним вибором під час роботи з фронтальним навантажувачем або вилковим захватом.

Як дізнатися необхідні параметри шин, якщо стерлося маркування?


Нові протектори мають зручність – вони оснащені індикаторами зношування. Ці смуги, невидимі чи ледь помітні, поступово починають виявлятися у міру зношування. Вони виглядають як плоскі гумові смужки, що йдуть перпендикулярно до напрямку протектора. Якщо видно більше однієї чи двох таких смуг, це означає, що протектор зношується. Це має бути особливо помітно мокрими слідами, які колеса залишають після проїзду по калюжі. Рекомендуємо проводити регулярний огляд та заміну гуми кожні кілька сезонів.

Коли настане час замінити шини, зверніть увагу на їхній стан. Ретельно огляньте кожну на наявність деяких поширених проблем:

  • Тріщини. Надмірна дія сонячного світла та сухого повітря може призвести до утворення тріщин та зниження загальної еластичності матеріалу. Якщо ви помітили, що ваші шини стали крихкими, потьмяніли або потріскалися, то вам пора їх змінювати.
  • Ушкодження. Протектори піддаються виснажливим умовам експлуатації та пересуваються як по твердій, так і по м’якій поверхні, тому необхідно регулярно оглядати їх, щоб переконатися в цілісності. Різні види призначені для різних умов, тому якщо ваші шини спеціально розроблені для роботи в полі, але регулярно використовуються на асфальті, вони будуть зношуватися швидше. Якщо на шинах починають з’являтися корди, це є вірною ознакою того, що їх необхідно замінити.
  • Глибина протектора. Чим частіше ви використовуєте свій мотоблок для роботи, тим швидше зношується протектор – це природний життєвий цикл гуми. Однак, коли йдеться про сільськогосподарські та будівельні шини, тип місцевості, з якою вони стикаються, безпосередньо впливає на глибину протектора. Якщо ваші сільськогосподарські шини досить часто їздять бетоном і асфальтованими дорогами, малюнок протектора на шинах зношуватиметься швидше, не вдасться прочитати характеристики і замінити шини раніше визначеного терміну.
  • Проблеми з тиском повітря. Гума міні трактора залежить від точного тиску повітря для правильної та ефективної роботи. Оптимальний тиск робить ваш хід більш плавним, підвищує економію палива та загалом покращує роботу техніки. Якщо є проблеми з тиском повітря, наприклад, доводиться постійно накачувати протектор, можливо, у вас повільний витік, який впливає на продуктивність.

Тепер ви знаєте, як вибрати гуму для мотоблоку. Вивчивши різні типи протекторів та поради з нашої статті, ви з більшою ймовірністю досягнете продуктивності вашої с/г техніки. Якщо ви волієте купувати оригінальні шини, ознайомтеся з нашим асортиментом для мотоблоків.

кнопка дізнатися ціни

Рейтинг статті:
Зірок: 1Зірок: 2Зірок: 3Зірок: 4Зірок: 5
(4 оцінок, середня: 4,30 з 5)
Loading...
×

Корзина

× Войти с google
успешный текст
ошибка текст

успешный текст
ошибка текст

успешный текст
ошибка текст

РегистрацияЗабыли пароль?
успешный текст
ошибка текст

Он будет вашим логином

не менее 6 символов

не менее 6 символов

успешный текст
ошибка текст
успешный текст
ошибка текст

успешный текст
ошибка текст

успешный текст
ошибка текст

успешный текст
ошибка текст

Забыли пароль?

Если вы забыли пароль, мы вышлем вам его на email

успешный текст
ошибка текст

успешный текст
ошибка текст

Регистрация
×
×
Виберіть мову
×
Кредит