×

Який стартер вибрати для мінітрактора?

Запуск двигуна — це завдання, за розв’язання якого у мінітракторі відповідає стартер. Перші електричні стартери були запатентовані ще на початку ХХ століття. Поступово їх конструкція удосконалювалося, що призвело до появи стартерів із редуктором. Здавалося б, ці пристрої нового типу мали швидко і остаточно витіснити звичайні стартери. Однак цього не сталося. З цього матеріалу ви дізнаєтеся, який стартер вибрати для мінітрактора і чому переможець у цьому питанні не такий очевидний.

ЗМІСТ

  1. Який тип стартера найкращий?
  2. За якими характеристиками потрібно вибирати стартер
  3. Рекомендації з експлуатації стартера

Який тип стартера кращий?


Звичайні стартери працюють за досить простим принципом. Коли водій мінітрактора провертає ключ запалювання, ця дія призводить до замикання ланцюга на тяговому реле. Обгінна муфта у відповідь зачіпляється з маховиком. Потім замикається наступний ланцюг, і електромотор стартера надходить електричне напруга. Зусилля, що крутить, на вал ДВС мінітрактора продовжує передаватися до того моменту, поки він не набере більшої швидкості, ніж стартер. Після цього муфта та шестерня автоматично розлучаються.

кнопка дізнатися ціни

У звичайного стартера є незаперечні плюси:

  • простість ремонту;
  • доступність запчастин;
  • невисока вартість.

Однак у безредукторних стартерів вистачає недоліків. Насамперед це високе споживання електроенергії та швидке зношування механізмів (особливо швидко ресурс виробляється у бендиксів). До того ж з їхньою допомогою складніше завести мінітрактор у мороз. Вони насилу розвивають достатнє зусилля, щоб розігнати густу олію.

Стартери з редуктором завдяки доданій в конструкцію зубчастій передачі здатні посилювати момент, що крутить. Тому їм по плечу швидко заводити мінітрактори в холодну погоду (до -20°C або нижче, якщо використовується підігрів тосолу тощо).
Звичайний стартер
Редукторні моделі, якщо їх порівнювати звичайними, містять більше технічно складних частин. Тому їх важче ремонтувати та обслуговувати, а необхідні запчастини підібрати важче. Але це компенсується такими перевагами:

  • термін служби вищий у 2-у рази;
  • енергоспоживання нижче на 30-40%;
  • добрий рівень захищеності від бруду та пилу.

Стартери з редуктором і без нього мало чим відрізняються один від одного за конструкцією та принципом роботи. Ми вже згадували, що в редукторних моделях додатково є механізм перетворення крутного моменту. Ще одна їхня відмінність від класичної конструкції – використання постійних магнітів, які дозволяють відмовитися від подвійної обмотки.

Більшість власників мінітракторів віддають перевагу редукторним стартерам. Та й у рейтингах на тематичних порталах їм приділяють більше уваги, тоді як звичайним моделям часто відводять всього 1-2 місця в першій десятці. Проте безредукторні електростартери все ще залишаються конкурентоспроможними завдяки своїй ремонтопридатності та доступним цінам.

Зовнішньо відрізнити звичайний і редукторний стартер можна за різницею в розмірах. Якщо поставити поруч пристрою зі схожими характеристиками, то ви побачите, що модель з редуктором значно компактніша.

За якими характеристиками потрібно вибирати стартер на міні-трактор?


Стандартний агрегат для пускової системи міні-трактора – це стартер з електричним двигуном, який живиться від акумуляторної батареї. Подібні пристрої з гарним балансом вартості та якості постачають на ринок багато китайських брендів запчастин для сільгосптехніки.

Вибір стартера на мінітрактор?

Перед покупкою електростартера важливо переконатися, що він підходить для мінітрактора. Перевірка сумісності проводиться за такими пунктами:

  • Міжболтова відстань. Пристрій повинен точно стикуватися з посадковим місцем, інакше вам не вдасться встановити його швидко і правильно. Спроба поставити неправильний стартер може закінчитись його пошкодженням.
  • Кількість зубів на обгінній муфті (бендиксі). Ця деталь, яка розміщена на валу стартера, є удосконаленою шестернею. Її функція — передача моменту, що крутить, від пускового електродвигуна до мотора. Якщо стартер підібраний неправильно, це призведе до несумісності бендикса з передавальним маховиком та поломки його зубів.
  • Напруга живлення. Цей параметр повинен збігатися з номінальною напругою акумулятора міні-трактора. Якщо АКБ подає занадто великий струм, це незабаром закінчиться перегоранням обмотки або виходом з ладу.
  • Видавна потужність. Цей показник вказує на максимальне зусилля, яке стартер здатний передати на колінвал двигуна. Якщо потужності недостатньо, двигун не запускатиметься.

Найнадійніший спосіб підібрати відповідний стартер – пошук по серії, моделі та комплектації мінітрактора (або по маркуванню на старому пристрої). Купуючи електростартер, виготовлений безпосередньо під ваш мінітрактор, ви гарантуєте його сумісність з вашою технікою. У каталозі Motoblok Tata представлена ​​маса стартерів від сертифікованих виробників. Якщо знайти пристрій під вашу модель міні-трактора не вдалося, то зверніться до нас за консультацією — ми підберемо аналог.

Рекомендації з експлуатації стартера: які ознаки вказують на необхідність заміни


Найчастіше неполадки у пристрої викликає банальне механічне зношування компонентів. Першими від нього починають страждати втулки валу. Через їх поступове сточування з’являється биття, яке в свою чергу починає негативно впливати на стан зубів маховика, колектора якоря, редуктора. Яскраві ознаки зношеності вузлів – скрип у стартері після повороту ключа запалювання, а також відсутність реакції двигуна (чутний характерний шум від роботи стартера, але колінвал не прокручується і двигун не запускається). Вихід з ладу також може пояснюватися замиканням в обмотці або заклинювання якоря реле.

При перерахованих проблемах часто можна обійтися заміною несправного компонента. Оскільки пристрій має конструкцію, ремонт не викликає особливих складнощів. Однак якщо власник мінітрактора не встигне вчасно замінити зношену або зламану деталь, вона викликає проблеми з іншими компонентами. У цьому випадку стартер стане неремонтопридатним, і його доведеться повністю замінити.

кнопка дізнатися ціни

Рейтинг статті:
Зірок: 1Зірок: 2Зірок: 3Зірок: 4Зірок: 5
(5 оцінок, середня: 4,80 з 5)
Loading...
×

Корзина

× Войти с google
успешный текст
ошибка текст

успешный текст
ошибка текст

успешный текст
ошибка текст

РегистрацияЗабыли пароль?
успешный текст
ошибка текст

Он будет вашим логином

не менее 6 символов

не менее 6 символов

успешный текст
ошибка текст
успешный текст
ошибка текст

успешный текст
ошибка текст

успешный текст
ошибка текст

успешный текст
ошибка текст

Забыли пароль?

Если вы забыли пароль, мы вышлем вам его на email

успешный текст
ошибка текст

успешный текст
ошибка текст

Регистрация
×
×
Виберіть мову
×
Кредит