КАТАЛОГ
Запчасти для мотоблока и минитрактора ×

Який краще купити мотоблок — бензиновий чи дизельний?

Раніше обробка землі на дачі або на городі велася лише із застосуванням ручних інструментів. Мінус такого рішення в тому, що в процесі витрачається велика кількість сил та часу. Тому для обробки масштабних ділянок доводилося орендувати трактор.

Існуюча проблема вирішилася випуском механізованих агрегатів – мотоблоків. Такі установки виконують різні роботи без застосування ручної праці, причому недорого коштують. В агрегатах можуть бути встановлені бензинові чи дизельні двигуни. Тип двигуна безпосередньо впливає на вартість та робочі характеристики обладнання. Тому зрозуміло, чому люди запитують – який мотоблок купити – бензиновий чи дизельний. У цьому огляді ви знайдете корисні поради щодо вибору. Ми зупинимося на перевагах та недоліках кожного виду пристрою, і ви зможете визначитися з типом агрегату, що підійде для вашої ділянки.

Зміст

  1. Які особливості та недоліки бензинових мотоблоків?
  2. Які особливості та недоліки дизельних мотоблоків?
  3. Який тип мотоблока краще вибрати?

Які особливості та недоліки бензинових мотоблоків?


Бензинові моделі мотоблоків стануть оптимальним варіантом для невеликих ділянок. Техніка мало важить, завдяки цьому може активно маневрувати на ділянці. Для заправки використовується 92 бензин або вище. Можна використовувати звичайне паливо.

кнопка дізнатися ціни

Плюс двигуна, який працює на бензині, – він не боїться температурних перепадів. Навіть у разі зниження температури нижче за нуль, паливо не почне згущуватися, як дизельне. Використовувати бензиновий мотоблок можна за будь-якої погоди. Таке обладнання займає перші місця у рейтингу недорогих пристроїв.

Особливості та недоліки бензинових мотоблоків

Серед інших переваг можна назвати:

  • Вартість установок з бензиновим двигуном нижче. Також дешевше коштуватиме подальше обслуговування силового агрегату.
  • Мінімальний шум при роботі.
  • Заводиться за будь-якої погоди, не потрібне встановлення електричного стартера.
  • Під час роботи кермо практично не вібрує. За рахунок цього спрощується керування установкою. Освоїти мотоблок зможуть люди без навичок керування.

До плюсів також можна віднести використання бензину як паливо. Він завжди знайдеться. Навіть якщо можливості доїхати до найближчої станції заправки немає, паливо можна позичити у сусіда.

На тлі плюсів у бензинових установок є кілька мінусів:

  • Експлуатація агрегату можлива лише на високих оборотах. На низьких машина буде глухнути.
  • Придбати бензинові мотоблоки коштує для ділянок не більше 20 соток. Якщо вам потрібно обробляти масштабніші площі, потужності цього обладнання не вистачить.
  • Наявність повітряного охолодження зменшує безперервний час роботи техніки. Тривала експлуатація без перерв тільки призведе до виходу обладнання з ладу.

Які особливості та недоліки дизельних мотоблоків?


В установках використовуються двигуни потужністю від 5 л. Такого пристрою достатньо для обробки ділянки до 4 гектарів. Велике тягове зусилля забезпечує роботу мотоблока на будь-яких обертах, у тому числі низьких. За рахунок цього збільшується функціонал техніки – вона підходить для підгортання, культивації та робіт з оранки ґрунту.

У дизельних двигунів збільшений ресурс. За рахунок цього установку можна експлуатувати тривалий час без зупинки. Також техніка витримує величезні навантаження. Перед використанням агрегату потрібно виконати обкатку строго за інструкцією.
Особливості та недоліки дизельних мотоблоків

Серед переваг дизельного агрегату слід виділити:

  • Можна змінювати потужність установки під час виконання робіт. За рахунок цього збільшується або знижується витрата палива. Залежно від режиму роботи мотоблок на дизелі витрачає від 2 до 5 літрів.
  • Проста експлуатація та обслуговування. У конструкції мотоблока немає магнето та карбюратора. У результаті під час використання не доведеться постійно виконувати регулювання.
  • Агрегат має більшу вагу. За рахунок цього забезпечується краще зчеплення з ґрунтовим шаром, додаткові обтяжувачі використовувати не потрібно.
  • Дизельні мотоблоки мають водяне охолодження, яке більш ефективно та краще захищає двигун від перегріву.

Також можна виділити кілька мінусів у дизельних установок:

  • Висока ціна. Але це не суттєвий мінус, оскільки встановлення швидко окупається.
  • Складнощі при експлуатації при мінусових температурах. Звичайний дизель починає густіти, в результаті використання установки стає неможливим.

Щоб дизельний мотоблок працював у холодну пору року, потрібно придбати спеціальне паливо та олію. Це може спричинити додаткові витрати. Варто відзначити, що в основному мотоблоки в холоди більшістю власників не використовуються.

Який тип мотоблоку краще вибрати?


Тип мотоблоку слід вибирати в залежності від ваших потреб. Якщо потрібний легкий і маневрений пристрій для обробки невеликих ділянок ґрунту, із завданням цілком впорається бензиновий агрегат. Якщо потрібно задіяти установку часто і довго, більше підійде дизельний мотоблок. Це обладнання надійніше та продуктивніше.

Також при виборі пристрою варто звертати увагу на такі параметри:

  1. Потужність. Визначається кількістю кінських сил. В основному встановлюються двигуни від 6 до 12 л. Потужність впливає на швидкість просування та термін експлуатації установки.
  2. Охолодження. Водяне охолодження ефективніше, але потребує постійного контролю рівня рідини.
  3. Вага. Легкі установки більш маневрені, важкі підійдуть для обробки твердих ґрунтів без додаткових обтяжувачів.

На українському ринку сільгосптехніки представлені мотоблоки у різних цінових категоріях. Якщо неправильно визначитися з характеристиками пристрою, можна витратити гроші. Враховуйте, в яких умовах ви експлуатуватимете установку. Також важливий розмір ділянки та тип ґрунту. Радимо попередньо ознайомитися з відгуками клієнтів, які вже встигли випробувати функціональність установки.

кнопка дізнатися ціни

Рейтинг статті:
Зірок: 1Зірок: 2Зірок: 3Зірок: 4Зірок: 5
(5 оцінок, середня: 3,80 з 5)
Loading...
Відправка в день замовлення
якщо замовлення оформлено до 14 години
Відправка без
передоплат
Професійні консультації та
підбір запчастин
Гарантоване повернення
товару протягом 14 днів
×

Корзина

× Войти с google
успешный текст
ошибка текст

успешный текст
ошибка текст

успешный текст
ошибка текст

РегистрацияЗабыли пароль?
успешный текст
ошибка текст

Он будет вашим логином

не менее 6 символов

не менее 6 символов

успешный текст
ошибка текст
успешный текст
ошибка текст

успешный текст
ошибка текст

успешный текст
ошибка текст

успешный текст
ошибка текст

Забыли пароль?

Если вы забыли пароль, мы вышлем вам его на email

успешный текст
ошибка текст

успешный текст
ошибка текст

Регистрация
×
×
Виберіть мову
×
Кредит