41.98
×

Як правильно розрахувати потужність генератора

Грамотна покупка генератора для використання в будинку або на дачі передбачає ретельний підхід до вивчення декількох важливих характеристик цього приладу. Кожному споживачеві слід ознайомитися з інформацією про подальші параметри агрегату:

  • вага певної моделі;
  • гарантована тривалість роботи між дозаправками;
  • показники мобільності;
  • вид двигуна і спосіб запуску;
  • можливість автоматизації;
  • наявність AVR.

Вартість і впізнаваність бренду також мають значення при виборі.

кнопка дізнатися ціни

Але відправною точкою для рішення придбати найбільш відповідну модифікацію залишається потужність такого джерела електроенергії. Від цього залежить стабільність роботи без ризику перевантажень, зупинки або поломки пристрою.

Генератори різної потужності

Якщо обладнання довго експлуатується на межі своїх можливостей, не тільки скорочується його термін служби, а й різко зростають витрати на пальне. А незадіяний ресурс має свої мінуси – нераціонально платити за потужний генератор і при цьому користуватися тільки частиною виробленої енергії.

ЗМІСТ

  1. Розрахунок потужності – з чого слід почати?
  2. Схема розподілу побутової техніки та електричних приладів за важливістю
  3. Два основні параметри потужності генераторів
  4. Для чого потрібен запас потужності?
  5. Чому важливо пам’ятати про пускову потужність?
  6. Який генератор потрібен для роботи холодильника?
  7. Що може генератор 1 кВт?

Розрахунок потужності – з чого слід почати?

У разі тривалого вимкнення електрики хочеться, щоб на дачі або в будинку все функціонувало, а джерело живлення не зазнавало перевантаження. Для проведення підрахунку потрібної потужності на початку робимо такі прості дії:

  • формуємо список усіх наявних електроприладів і побутової техніки;
  • далі складаємо примітивну таблицю зі списком пристроїв;
  • проставляємо параметри потужності в кВт;
  • підсумовуємо всі показники.

Отримана цифра вже виглядає досить переконливо. Не варто забувати і про такі фактори, як запас характеристик потужності і коефіцієнти пускового струму електрообладнання. Це ще підвищує отриманий показник.

Потрібно заздалегідь визначитися з тим, що вам необхідно насамперед, а що можна і відкласти.

Схема розподілу побутової техніки та електричних приладів за важливістю

Проаналізуємо потребу в певних пристроях з точки зору необхідності в їхній постійній роботі або можливості тимчасово відмовитися від їхнього ввімкнення:

  1. Критичні потрібні – це освітлення, холодильник, функціонування електроніки газового котла, насос для подачі води.
  2. Другорядні – зарядка ноутбуків і телефонів, робота телевізора і комп’ютера.
  3. Обладнання з низькою пріоритетністю – мікрохвильовки, праски, пральні машини, пилососи.

Слід грамотно комбінувати кількість підключених споживачів до генератора. Прикладом може стати вимкнення електроплити і ввімкнення чайника, відмова від телевізора в момент роботи з комп’ютером тощо.

Потужність електрогенератора

Найчастіше для дачної ділянки або будинку купують агрегати з потужністю 3, 5, 6, 7 кВт. Можливості сімейного бюджету іноді обмежені, що дає змогу купити бензогенератор від одного до 2,5 кіловата.

Два основні параметри потужності генераторів

Для всіх моделей характеристики, що визначають їхню продуктивність, мають такий вигляд:

  1. Номінальна потужність – реальний показник для повноцінної стабільної роботи пристрою. У таких межах обладнання може функціонувати досить тривалий час.
  2. Максимальна потужність – здатність працювати з певними обмеженнями залежно від обраної моделі. Часовий проміжок при цьому дорівнює від кількох секунд до 20-30 хвилин, а далі відбувається зупинка після спрацьовування спеціального теплового реле.

Якість товару легко визначити – сумлінні виробники вказують у техпаспорті обидві цифри потужності. Якщо присутнє лише одне число, краще не купувати подібну продукцію.

Провідні бренди обов’язково дають інформацію і про коефіцієнт потужності електрогенератора. Наприклад – макс. 5 кВт, коеф. 0,9, номінальне значення 4,5 кВт.

Для чого потрібен запас потужності?

Важливо визначитися, якою буде сумарна величина кіловат усіх під’єднаних одночасно приладів за умови їхньої роботи не менше 5 хвилин. Але до цієї цифри обов’язково додається ще близько 20-25% для створення запасу потужності. Таким способом функціонування електричної станції відбуватиметься в оптимальному режимі. Адже найбільш прийнятним вважається навантаження близько 80% від номінального значення.

Ще один нюанс – планована експлуатація в якості постійного або резервного джерела живлення. Під час роботи в режимі резерву можна зупинитися на запасі і в 10%, а більший показник потрібен тільки для ситуацій, коли дизельний або бензиновий агрегат застосовується в умовах без постійного підключення до стаціонарних мереж.

Чому важливо пам’ятати про пускову потужність?

Коефіцієнт пускового струму – це число, на яке множиться показник енергії в момент увімкнення обладнання, оснащеного електродвигуном.

Навіть за такий короткий термін, як частки секунди з утворенням пікової величини, це значною мірою позначається на роботі електрогенераторів.

Для різних побутових пристроїв коефіцієнт пускового струму становить:

  • теле, аудіо, відео прилади – зазвичай 1, іноді 1.1;
  • побутова техніка має набагато більший діапазон – від 1,0 і 1,2 для електричних плит і пилососів до 3,5 у разі запуску кондиціонерів, холодильників, пральних машин;
  • освітлення – класичні елементи розжарювання 1,0, а неонове підсвічування 2,0;
  • електроінструменти – більшість модифікацій на рівні 1,2-1,3;
  • для заглибних насосів і бетономішалок коефіцієнт споживаного струму зростає до 3,5-5,0.

Багато виробників не обтяжують себе розміщенням у документації подібної інформації. Тому під час купівлі слід уточнити такі дані у продавця-консультанта.

Який генератор потрібен для роботи холодильника?

Вибір робиться на підставі параметрів споживання енергії, які практично завжди вказані в технічному паспорті певної моделі або корпусі пристрою. Один із найпоширеніших варіантів – це показники в 1000-1500 Вт.

Проте не варто забувати і про підвищене споживання в момент увімкнення. Не рекомендується, щоб генератор відчував перевантаження під час запуску агрегату в роботу. Отже, недоцільно купувати джерело живлення з номінальною напругою менше, ніж 2 кВт.

У каталозі продукції компанії “Мотоблок-ТАТА” представлений великий асортимент моделей, що дозволяє за вигідною ціною вибрати генератор для забезпечення нормальної експлуатації морозильної камери або холодильника.

Електрогенератор бензиновий TATA UG6500 5 KW

До рейтингу найпопулярніших на ринку продажів модифікацій входять електрогенератор бензиновий TATA UG6500 5 KW, TATA UG7500 6 KW, дизельний TATA JM10000TD 6.5/6.8KW.

Що може генератор 1 кВт?

Мінімальна вага і компактні розміри відрізняють такі джерела живлення. Вони можуть застосовуватися для деяких видів електропостачання під час виїзду на природу, забезпечення роботи садового обладнання та інших операцій, які не потребують значної кількості енергії.

Однокіловатні пристрої найчастіше потрібні для підключення:

  • ігрових приставок, планшетів, ноутбуків;
  • ламп розжарювання з характеристиками не більше 250 В;
  • зарядних приладів до мобільників;
  • аудіосистем малопотужного формату;
  • садових насосів.

Допускається експлуатація інших приладів із невеликою потужністю.

Правильно виконаний розрахунок стане гарантією бездоганної роботи підключеного обладнання та самого джерела живлення. Не поспішайте і купуйте товар з урахуванням специфіки вашого об’єкта, планованих навантажень, з оптимальними технічними характеристиками.

кнопка дізнатися ціни

Рейтинг статті:
Зірок: 1Зірок: 2Зірок: 3Зірок: 4Зірок: 5
(11 оцінок, середня: 4,30 з 5)
Loading...
×

Корзина

× Войти с google
успешный текст
ошибка текст

успешный текст
ошибка текст

успешный текст
ошибка текст

РегистрацияЗабыли пароль?
успешный текст
ошибка текст

Он будет вашим логином

не менее 6 символов

не менее 6 символов

успешный текст
ошибка текст
успешный текст
ошибка текст

успешный текст
ошибка текст

успешный текст
ошибка текст

успешный текст
ошибка текст

Забыли пароль?

Если вы забыли пароль, мы вышлем вам его на email

успешный текст
ошибка текст

успешный текст
ошибка текст

Регистрация
×
×
Виберіть мову
×
Кредит