Знижка 3% новим клієнтам
КАТАЛОГ
Запчасти для мотоблока и минитрактора ×

Як вибрати мотоблок для перевезення вантажів?

Купівля мотоблока у приватне господарство вирішить проблему з перевезенням урожаю, ґрунту, сіна, дров, будматеріалів, інших важких та об’ємних вантажів. Але тут важливо не зробити помилок при виборі самохідної машини і додаткового оснащення. Інакше є шанс, що придбання не впораються із завданням. Motoblok-TATA розповідає, які характеристики не можна не брати до уваги при визначенні відповідної моделі мотоблока і причіпних пристроїв.

Зміст

  1. Що варто враховувати при виборі мотоблока для перевезення вантажів?
  2. Які мотоблоки підходять для перевезення великих вантажів?

Що варто враховувати при виборі мотоблока для перевезення вантажів?


У цьому матеріалі ми розглянемо лише ті нюанси, які безпосередньо стосуються транспортних якостей. Але перевезення вантажів — лише одне з багатьох завдань, під які можна використовувати сучасні мотоблоки. Тому пам’ятаймо й інші важливі характеристики: Об’єм бака, параметри ВОМ для агрегатування навісного устаткування, масу, тип стартера тощо.

кнопка дізнатися ціни

Потужність мотоблока

Між допустимою вагою вантажу та потужністю транспорту є прямий зв’язок. Ось рекомендовані співвідношення:

  • До 300 кг – 4-6 к.с., легкий клас.
  • 300-500 кг – від 7 к.с. та вище, бензинові та дизельні моделі середнього класу.
  • 510-1000 кг – не менше 10 к.с., важкі мотоблоки.

Техніка реагує на надлишкові навантаження прискореним зносом силового агрегату та частими поломками. Тому не зайвим буде перестрахуватися і вибрати мотоблок із запасом потужністю 10-20%.

Тип двигуна

Бензиновий мотоблок ТАТА

Власники мототехніки добре знають, який вплив тип ДВЗ може здійснити на витрату пального, якість обробки землі та простоту пуску в морози. Однак вони часто забувають про те, що цей нюанс має значення при виборі мотоблока для транспортування:

  • Дизелі здатні зберігати стабільне тягове зусилля під час роботи на невеликих обертах. Тому вони краще проявляють себе при подоланні підйомів на низькій швидкості. Це виявиться корисним при транспортуванні крихких, сипких, нестабільних вантажів. Однак ціни на дизельні мотоблоки на 20-30%, а то й у 2-3 рази вищі, ніж на бензинові. Тому при покупці на дачу варто заздалегідь подумати про те, чи дорогий агрегат окупиться.
  • Бензинові мотоблоки через особливості конструкції найчастіше можуть розвивати більшу швидкість, ніж дизельні. Однак вони гірше переносять тривалу роботу під навантаженням. Тому при інтенсивному транспортуванні вантажів є ризик швидкого зношування двигуна.

Про ці особливості потрібно пам’ятати, якщо ви плануєте часто перевозити вантажі мотоблоком. В інших випадках ними можна знехтувати.

Коробка перемикання передач

Великий вибір швидкостей спрощує розвороти, подолання підйомів та ділянок зі складним рельєфом, рух дорогами загального користування. Зверніть увагу не лише на кількість передніх швидкостей. Якщо у моделі не 1, а 2 задні передачі, то це сильно спростить заїзд через вузькі проходи.

Причіпне обладнання

У самостійному вигляді мотоблок не пристосований для перевезення вантажів. Тому під цю мету знадобиться додаткове обладнання:

  • Кузовний адаптер задній або передній. Ця конструкція з невеликою металевою ємністю та парою коліс на рамі перетворить мотоблок на мототрактор. Також адаптер часто обладнаний сидінням. З ним довгі маршрути стануть для оператора комфортними та менш втомливими.
  • Снігохідні, гусеничні приставки. Це пристосування для збільшення прохідності, з яким навантажена самохідна машина зможе долати бруд або засніжені, нерівні ділянки. Приставки встановлюються замість коліс. Їх застосування особливо виправдане взимку та у міжсезоння. Наприклад, вони допоможуть дістатися місця заготівлі лісу.
  • Причіп. Раніше фермери в основному використовували кустарно виготовлені вози, але зараз на ринку хороший вибір універсальних причепів та інших рішень для вантажоперевезення.

Існує 3 конструкції причепів: монолітні, з відкидними бортиками та самоскидні. Останні два варіанти зручніші при розвантаженні.

Перед покупкою причепа обов’язково дізнайтеся про його вантажопідйомність. У середньому вона обмежена 300-500 кг.

Які мотоблоки підходять для перевезення великих вантажів?


Представляємо ТОП 3 мотоблоків, які витримають транспортування габаритних та важких об’єктів.

TT-1100B-ZX

TT-1100B-ZX

Важкий мотоблок TT-1100B-ZX з дизельним ДВЗ 186F (9 к.с.). Мотор обладнаний надійним шестерним редуктором з чавуну. Великі пневматичні колеса 4-10 за вагою близько 135 кг гарантують міцне зчеплення з дорожніми поверхнями. Крім транспортувальних потреб, машина добре впорається з обробкою великої земельної ділянки. Передбачено універсальне зчеплення, вал для підключення активного навісного обладнання.

TT-900-ZX

TT-900-ZX

Надійний та універсальний бензиновий мотоблок TT-900-ZX середнього класу (7 к.с.). У коробці передач 4 швидкості: 3 передні (2, 3,5 і 7 км/год) та реверс. З приємних особливостей — тиха робота та економна витрата палива (395 гр/кВт*год). Мотоблоки із цією базою опціонально комплектуються двигуном від Weima.

TATA 15

Це найпотужніша модель у рейтингу (15 к. с.). Вона передбачає переобладнання на мототрактор. Разом з легким керуванням, нехарактерним для масивних машин, це дозволяє використовувати TATA 15 для перевезень на далекі відстані. Дизельний мотоблок хороший і у вирішенні сільськогосподарських завдань. Його потенціалу достатньо для обробітку ґрунту на площі 2-4 га.

кнопка дізнатися ціни

Рейтинг статті:
Зірок: 1Зірок: 2Зірок: 3Зірок: 4Зірок: 5
(3 оцінок, середня: 4,30 з 5)
Loading...
Відправка в день замовлення
якщо замовлення оформлено до 14 години
Відправка без
передоплат
Професійні консультації та
підбір запчастин
Гарантоване повернення
товару протягом 14 днів
×

Корзина

× Увійти з Google

РеєстраціяЗабули пароль?

Он будет вашим логином

не менше 6 символів

не менше 6 символів

Забули пароль?

Якщо ви забули пароль, ми надішлемо вам його на email

Реєстрація
×
×
Виберіть мову
×
Кредит